صنایع پتروشیمی

پلی استایرن مقاوم به ضربه High Impact Poly Styrene (HIPS)

پلی استایرن مقاوم به ضربه (HIPS) برای چه استفاده می شود؟

به عنوان یکی از کاربردی ترین ترموپلاستیکهای موجود در بازار، لیست استفاده از High Impact Poly Styrene (HIPS) بی پایان است. دراینجا، ما مفتخریم که به عنوان متخصص تامین کننده ورق پلی استایرن با مقاومت بالا (HIPS)، و با داشتن مواد و تجهیزات لازم، طیف گسترده ای از کاربردها را در اختیار شما قرار دهیم.

High Impact Poly Styrene (HIPS) یک شکل اصلاح شده از پلی استایرن است

پلی استایرن یک پلاستیک تطبیق پذیر است که برای تولید طیف گسترده ای از محصولات مصرفی استفاده می شود. به عنوان یک پلاستیک سخت و جامد، اغلب در محصولاتی که به نظم نیاز دارند، مانند بسته بندی مواد غذایی و مواد آزمایشگاهی استفاده می شود.

هنگامیکه با مواد مختلف رنگی، مواد افزودنی یا پلاستیک های دیگر ترکیب می شود، از پلی استایرن برای ساخت لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، قطعات خودرو، اسباب بازیها ، گلدانهای باغبانی و تجهیزات و موارد دیگر استفاده می شود.پلاستیک پلی استایرنماده ترموپلاستیکی است که به طور طبیعی شفاف است و در گریدهای مختلف موجود است :

  • گرید معمولی (GPPS) : GPPS کاربرد عمومی دارد، که به آنپلی استایرن کریستالنیز می گویند. GPPS محصولی شفاف و شکننده است و در نتیجه پلیمریزاسیون مونومر استایرن بدست می آید.
GPPS

GPPS

  • گرید مقاوم (HIPPS) : High Impact Poly Styrene (HIPS) نوعی پلی استایرن با مقاومت بالا، که معمولاً با نام (HIPS) شناخته می شود، اصلاح شده پلی استایرن معمولی (GPPS) است. اضافه شدن لاستیک باعث می شود که محصولی با شفافیت کمترو در عوض با مقاومت و استحکام بسیار بالاتری نسبت به ترکیب قبلی، ایجاد شود.
HIPPS

HIPPS

  • گرید انبساطی (EPS) یا گرید اکسترود شده (XPS): EPS ورژن فوم شده (انبساطی) از پلی استایرن است که اغلب به آن “یونولیت” می گویند که نامی برای EPS است که در سال ۱۹۴۱ توسط شرکت DowChemical به عنوان برند تجاری انتخاب شد. قابل توسعه است و از نظر خصوصیات عایق و زیر سازی مورد توجه قرار گرفته است.
  • پلی استایرن فوم می تواند بیش از ۹۵ درصد در محیط اطراف ما باشد و به طور گسترده ای برای ساخت عایق بندی منزل و لوازم خانگی، بسته بندی محافظ، تخته های موج دار، سرویسهای مواد غذایی و بسته بندی مواد غذایی، قطعات خودرو و غیره استفاده شود.
EPS

EPS

Phthalic Anhydride (PA)

مشاوره و پشتیبانی از متخصصان برجسته ترموپلاستیک

وقتی نوبت به انتخاب ترموپلاستیک مناسب می رسد، مقایسه خصوصیاتی که هر ماده دارد با الزاماتی که شما دارید بسیار مهم است. ما می دانیم که ممکن است برخی از مشتریان ما اطلاعات زیادی در مورد ترموپلاستیک نداشته باشند.

اما ما مانع اطمینان آنها در سرمایه گذاری محصول نمی شویم. ما دانش و درک بسیار عمیقی از ترموپلاستیک، از جمله پلی استایرن مقاوم به ضربه را به دست آورده ایم و در صورت نیاز می توانیم به شما مشاوره تخصصی ارائه دهیم.

چند واقعیت در مورد پلی استایرن مقاوم به ضربه

انتخاب پلی استایرن مناسب برای استفاده شما ممکن است کمی گیج کننده باشد، خصوصاً اگر در صنعت تازه وارد باشید. پلی استایرن مقاوم (hips)، ماده ای بسیار متنوع، اقتصادی و بادوام است که مقاومت خوبی در برابر ضربه از خود نشان می دهد و مانند همه ترموپلاستیکها، مواد می توانند هنگام گرم شدن نرم و انعطاف پذیر شوند و پس از خنک شدن دوباره جامد شوند و در کل High Impact Poly Styrene (HIPS) با فرایندهای ترموفرمینگ (فرم دهی) بسیار خوب کار می کند.

این فاکتورها به تنهایی (HIPS) را به ماده ای عالی برای تولید اجزا تبدیل کرده است. در زیر چند واقعیت مهم در مورد پلاستیک پلی استایرن مقاوم به ضربه (hips)  آورده شده است :

High Impact Poly Styrene (HIPS) -1 در برابر ضربه مقاوم است

همانطور که از نامش پیداست، High Impact Poly Styrene (HIPS) نوعی پلی استایرن است که قدرت مقاومت بالاتری در برابر ضربه دارد. هموپلیمر پلی استایرن اغلب می تواند شکننده باشد و در صورت ترکیب با مواد دیگر، می تواند در برابر ضربه مقاومتر شود. این فرم از پلی استایرن به طور معمول با افزودن حدود ۵ تا ۱۰درصد کوپلیمر لاستیکی یا بوتادین تولید می شود.

این ماده سختی و مقاومت پلیمر را افزایش داده و منجر به تولید یک محصول بسیار سفت و مناسب برای کاربردهای بسته بندی می شود. با توجه به ماهیت بادوام این ماده، ورق پلی استایرن مقاوم (hips) با پلاستیکهای سفت، در طیف گسترده ای از بسته بندی های مواد غذایی، پزشکی، کالاهای مصرفی، لوازم آرایشی، اجناس صنعتی و باغبانی مورد استفاده قرار میگیرد.

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی

High Impact Poly Styrene (HIPS) -2 یک پلیمر آمورف (شفاف) است

پلیمرها دو حالت مورفولوژی (ریخت شناسی) را در حالت جامد از خود نشان می دهند، آمورف (شفاف) و نیمه بلوری. در حالیکه یک پلیمر نیمه بلوری به پلیمری با زنجیره های مولکولی سازمان یافته و کاملاً بهم پیوسته اشاره دارد، زنجیره های پلیمری برای مواد پلاستیکی آمورف (شفاف) غیر سازمان یافته هستند.

در یک پلیمر آمورف (شفاف)، مولکولها به طور تصادفی و در هم آمیخته در کنار هم قرار گرفته اند. برای اینکه به شما تصویری واضح از سازماندهی یا عدم وجود آن ارائه دهیم، زنجیرهای پلیمری برای مواد آمورف، اغلب با یک بشقاب ماکارونی پخته شده مقایسه می شود.

پلیمرهای آمورف (شفاف) مانند پلی استایرن مقاوم به ضربه جریان ایزوتروپیک هستند، به این معنی که در جهت جریان به طور یکنواخت کوچک می شوند و به صورت عرضی جریان می یابند. این امر معمولاً در مقایسه با پلیمرهای نیمه بلوری باعث انقباض و تاب خوردگی کمتری می شود. پلیمرهای آمورف معمولا شفاف هستند، با این وجود پلی استایرن مقاوم (hips) در حالت طبیعی خود نیمه شفاف است.

High Impact Poly Styrene (HIPS) -3 با کاربردهای بسته بندی مواد غذایی سازگار است

پلی استایرن با مقاومت بالا (HIPS)، دارای گواهینامه از سازمان جهانی دارو و غذای آمریکا (FDA) است و با کاربردهای بسته بندی مواد غذایی سازگار است. سفت و محکم بودن طبیعی این ماده، آن را برای کاربردهای بسته بندی مواد غذایی مانند گوشت، کلوچه، نان و سبزیجات، مناسب و ایده آل کرده است.

در حالیکه مقدار انتقال بخار رطوبت به خوبی سایر پلیمرها نیست، پلی استایرن مقاوم (hips) دارای خاصیت عایق رطوبتی است که این ماده را برای محصولات با ماندگاری کوتاه مناسب می کند.

علاوه بر این، شکل های بهبود یافته پلی استایرن مقاوم به ضربه High Impact Poly Styrene (HIPS) منجر به استحکام پلیمر دارای شکاف (ترک)، در مقابل فشارهای محیطی شده است و این ماده را برای بسته بندی غذاهای چرب مانند کره مناسب کرده است. این ماده را می توان در کاربردهای بسته بندی مواد غذایی با حرارت کم نیز استفاده کرد اما برای مواردی که بسته بندی تحت حرارت بالاتر از ۱۸۵ درجه فارنهایت قرار می گیرد، توصیه نمی شود.

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی

High Impact Poly Styrene (HIPS) -4 لایه (زیر لایه) قابل چاپ خوبی است

پلی استایرن مقاوم (hips) ، را می توان با استفاده از انواع روشهای چاپ از جمله چاپ روی صفحه، لیتوگرافی افست و فلکسوگرافی زیباتر کرد. این ماده با فرآیندهای درمان اکلیل ( خشکی پلیمر) سازگار است که به کاهش مشکلات چسبندگی به پلاستیک کمک می کند.

High Impact Poly Styrene (HIPS) -5 ماده ای قابل بازیافت است

برای جهانی که نیاز به کاهش زباله های پلاستیکی خود دارد، استفاده صد در صد از راه حل بسته بندی پلاستیکی قابل بازیافت، مانند HIPS ، بخصوص برای سازمانهایی که می خواهند اثر کربن خود را کاهش دهند، هیچ مشکلی نیست. از آنجا که پلی استایرن مقاوم به ضربه نوعی ترموپلاستیک است که با استفاده از گرما به راحتی می توان آن را شکل داد، می توان آن را در کاربردهای بسیار متنوعی بازیافت کرد.

این امر نه تنها چگونگی انعطاف پذیری مواد را نشان می دهد، بلکه می تواند فراتر از اهداف اولیه آن مفید باشد. با وجود این، High Impact Poly Styrene (HIPS) و سایر اشکال قابل بازیافت پلی استایرن اغلب در کارخانه های بازیافت قابل قبول نیستند. به عنوان مثال در انگلستان فقط ۳۰ درصد از جمعیت انگلستان به کارخانجاتی که اجازه بازیافت محصولات HIPS مانند لیوان و ظروف یکبار مصرف را می دهند،دسترسی دارند.

متأسفانه این بخشی از یک مشکل جهانی است که سالانه فقط ۱۴ درصد از بسته بندی های پلاستیکی جهان، بازیافت می شوند. دلیل این امر این است که اکثر کارخانه های بازیافت ظرفیت طبقه بندی و پردازش مجدد تا ۵۰ نوع پلاستیک مختلف را ندارند. این تنوع گسترده به این معنی است که بازیافت پلاستیک یک کار پیچیده است، خصوصاً وقتی با نحوه بازیافت مواد دیگر مقایسه شود.

بازیافت محصول

بازیافت محصول

High Impact Poly Styrene (HIPS) -6 را به راحتی می توان سفارشی کرد

پلی استایرن مقاوم به ضربه، از پلاستیکهای مقاوم است که به راحتی سفارشی می شود و تقریباً در هر رنگی در زیر آفتاب موجود است. این ماده با فرایندهای مختلف سازگار است و بنابراین در طیف گسترده ای از رنگها، مواد نهایی و فرمولهای بسته بندی افزودنی موجود است.

با توجه به ویژگیهای آمورف (شفاف) آن، High Impact Poly Styrene (HIPS) قابل رنگ آمیزی است و برای اهداف طراحی، مناسب است.

سفارشی سازی محصول در رنگهای مختلف

سفارشی سازی محصول در رنگهای مختلف

ترموفرمینگ پلی استایرن با مقاومت بالا

پس از گرم شدن، پلی استایرن مقاوم (hips) بسیار شکل پذیر است، به این معنی که ترموفرمینگ High Impact Poly Styrene یک روش عالی برای تولید پلاستیک مورد نیاز مشتریان است. برای انجام این کار، ورقهای بزرگ HIPS گرم می شوند و روی یک ابزار سفارشی گذاشته می شوند. سپس برای دستیابی به شکل و طرح ایده آل، از یکی از سه روش برای تکمیل فرآیند ترموفرمینگ استفاده می کنیم.

شکل دهی با خلا

شکل دهی با خلا برای قطعات بزرگ پلاستیکی که به جزئیات زیاد یا گوشه ها یا لبه های تیز احتیاج ندارند، استفاده می شود. گرچه ابتدایی ترین روش ترموفرمینگ است، اما سریع و مقرون به صرفه است. به محض گرم شدن پلاستیک و نصب آن بر روی قالب، خلا قدرتمندی بین قالب و ورق پلاستیک ایجاد می شود و تمام هوا را از بین ورق و قالب مکش می کند و ترموپلاستیک را محکم به سمت قالب می کشد و یک شکل دقیق ایجاد می کند. از شکل دهی با خلا اغلب برای تولید آسترهای یخچال و بدنه قایق استفاده می شود.

شکل دهی با خلا

شکل دهی با خلا

شکل دهی با فشار

وقتی لبه ها، گوشه ها و جزئیات مشخص شده ضروری باشد، ما از شکل دهی با فشار استفاده می کنیم. مانند شکل دهی با خلا، ما پلی استایرن مقاوم (hips) گرم شده را در رویقالب قرار می دهیم، اما پس از آن، از هوا با فشار زیاد، برای اعمال نیرو به پلاستیک استفاده می کنیم. این نیرو سه برابر نیروی شکل دهی با خلا است و سطح بالایی از جزئیات را ایجاد می کند.

شکل دهی با فشار بسیار دقیق است و اغلب در ایجاد قطعات خودرو، از جمله صفحات ابزارهای ماشین و تجهیزات الکترونیکی استفاده میشود.

شکل دهی ورق دوقلو

شکل دهی ورق دوقلو پیچیده ترین روش ترموفرمینگ High Impact Poly Styrene (HIPS) است.ما دو ورق HIPS را به طور همزمان گرم می کنیم، سپس آنها را جا می دهیم و چفت می کنیم.اگرچه ساده به نظر می رسد، اما باید اطمینان حاصل شود که این دو قطعه کاملا به هم فشرده شده اند.از این روش برای ایجاد محصولات صنعتی دو جداره استفاده می شود.بطریهای گاز و کانالهای هوا را نیز می توان با استفاده از ورقهای دوقلوتهیه کرد.

خواص پلی استایرن مقاوم (hips)

پلی استایرن مقاوم به ضربه، دارای خصوصیات مختلفی است که امکان استفاده و کاربردهای گسترده ای را برای ترموپلاستیک فراهم می کند. پلی استایرن با مقاومت بالا (HIPS)، به دلیل ظاهر بصری (گزینه های رنگ، سطح شفافیت، بافت) و سهولت در مصرف آن، یکی از پلاستیکهای بسیار پرکاربرد و محبوب در بازار فروش (POS)، نمایش و تجارت تبلیغات است.

یک ماده متنوع ، مقرون به صرفه ، مقاوم در برابر ضربه، که به راحتی تحت فرایندهای تولید، مانند شکل دهی با خلا قرار میگیرد و در عین حفظ دوام، به راحتی خم می شود و شکل می گیرد. خواص آن پس از قالب گیری مجدد ضعیف نمی شود و بسیار قابل اعتماد است.

دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی است و می توان آن را بارها و بارها قالب بندی کرد و آن را سازگار با محیط زیست کرد، زیرا همانطور که در بالا ذکر شد پلی استایرن مقاوم (hips) ، صد در صدقابل بازیافت است. با توجه به تعداد زیاد ویژگیهایی که ترموپلاستیک می تواند ارائه دهد، استفاده از High Impact Poly Styrene (HIPS) بسیار زیاد و متنوع است. محتوای لاستیکی به پلی استایرن مقاوم به ضربه، دوام و مقاومت بیشتری در برابر ضربه می بخشد.

این ترموپلاستیک به لطف استحکام و دوام خود برای اهداف بازاریابی ایده آل است. همچنین می تواند در ساخت محفظه دستگاه حرارتی، ساخت ماکت و اسباب بازی های پلاستیکی استفاده شود. علاوه بر این، از ترموپلاستیک معمولاً برای ساخت کابینت و محفظه حمام استفاده می شود.

High Impact Poly Styrene (HIPS) در  Petro Providers

در اینجا، ما می توانیم ورقهای پلی استایرن مقاوم به ضربه را در طیف وسیعی از اندازه ها و ضخامتها ارائه دهیم ، بنابراین شما به راحتی می توانید ورق مورد نیاز خود را در اینجا بیابید. اگر به دنبال خرید پلی استایرن مقاوم (hips) با اندازه خاصی هستید، می توانید از خدمات سفارشی ما نیز استفاده کنید، جایی که می توانیم اندازه سفارشی ورق ترموپلاستیک را برای شما ایجاد کنیم و شما می توانید از مناسب بودن قیمت پلی استایرن مقاوم (hips) اطمینان خاطر داشته باشید.

شرکت محب بسپار ایده گستر در زمینه تولید و فروش پلی استایرن مقاوم (hips) جهت مصرف داخل و صادرات انواع پلی استایرن از جمله صادرات پلی استایرن مقاوم (hips) فعالیت دارد. به منظور اطلاع از قیمت پلی استایرن مقاوم (hips) ، دریافت مشاوره و خرید پلی استایرن مقاوم (hips) در گریدهای مورد نظر خود می‌توانید با کارشناسان ما در واحد بازرگانی ارتباط بگیرید.

ورقهای HIPS

ورقهای HIPS

فایل  High Impact Poly Styrene (HIPS)، PDF برای چه استفاده می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *